Wykład prof. Wojciecha Kucharza w ramach cyklu Wykładów im. W. Orlicza

Z radością informujemy, że 14 grudnia br. o godzinie 11 prof. Wojciech Kucharz będzie prelegentem w ramach prestiżowego cyklu wykładów im. Władysława Orlicza na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wykład będzie nosić tytuł: „Odwzorowania regularne w przestrzenie jednorodne dla rzeczywistych liniowych grup algebraicznych" i odbędzie się w formie stacjonarnej, jednak chętni, którzy nie będą mogli dotrzeć na miejsce, mogą wziąć udział w tym wydarzeniu za pośrednictwem platformy MS Teams. Szczegóły można znaleźć na stronie cyklu.

Wykłady im. Władysława Orlicza to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie polskiej matematyki - do zaprezentowania swoich referatów zapraszani są najważniejsi matematycy polscy. Podkreślić należy, że prof. W. Kucharz jest już piątym reprezentantem naszego wydziału, który został zaproszony do wygłoszenia wykładu im. W. Orlicza. W przeszłości prelegentami byli również: prof. Stanisław Łojasiewicz (1999), prof. Józef Siciak (2006), prof. Wiesław Pleśniak (2012) oraz prof. Sławomir Kołodziej (2018).

Zmarła Zofia Denkowska
Nagroda Miasta Krakowa dla dra Jarosława Dudy
Sukcesy w konkursach NCN
Uroczyste wręczenie medalu Béli Szőkefalvi-Nagy za rok 2020 Profesorowi Franciszkowi Hugonowi Szafrańcowi