Uroczyste wręczenie medalu Béli Szőkefalvi-Nagy za rok 2020 Profesorowi Franciszkowi Hugonowi Szafrańcowi

12 listopada odbyła się uroczystość wręczenia medalu Béli Szőkefalvi-Nagy za rok 2020 Profesorowi Franciszkowi Hugonowi Szafrańcowi. Podczas tego wydarzenia Profesor wygłosił wykład pt. "Imagination as a driving force. The appendix".

Medal Béli Szőkefalvi-Nagy Medal przyznawany jest od 1999 roku z inicjatywy Erzsébet Szőkefalvi-Nagy, córki Béli Szőkefalvi-Nagy, który w latach 1946-1981 był radaktorem naczelnym pisma Acta Scientiarum Mathematicarum. Medal przyznawany jest corocznie przez Bolyai Institute matematykom, którzy na łamach tego pisma opublikowali prace o wyjątkowym znaczeniu naukowym. Prof. Franciszek Hugon Szafraniec uzyskał ważne wyniki w dziedzinie analizy funkcjonalnej i teorii operatorów. Na łamach Acta Scientiarum Mathematicarum opublikowane zostały Jego cztery wpływowe artykuły.

Więcej na temat nagrody można dowiedzieć się na stronie Medalu.

Fot. Sahin-Tóth István, źródło: Facebook

Jagiellońskie Warsztaty Olimpijskie - Informatyka
Sukcesy w konkursach NCN
Sukces naszych studentów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym 2021