Sukces naszych studentów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym 2021

Drużyna UJ2 w składzie: Bartosz Podkanowicz, Krzysztof Pióro, Krzysztof Potępa zdobyła złoty medal (trzecie miejsce) podczas tegorocznych zawodów AMPPZ.

Srebrne medale (miejsce 8) wywalczyła drużyna UJ1 w składzie: Grzegorz Gawryał, Jacek Salata, Krzysztof Ziobro, otrzymała też nagrodę dodatkową za najszybsze rozwiązanie zadania A. Medale brązowe przypadły w udziale dwóm drużynom reprezentującym nasz wydział - drużynie UJ5 (miejsce 9) w składzie: Andrei Mishchanka, Nazarii Denha, Paweł Sankin oraz UJ6 (miejsce 10) w składzie: Andrii Kuts, Andrii Orap, Maksym Zub.

Całe zawody wygrała drużyna reprezentująca Uniwersytet Wrocławski, rozwiązując 10 z 13 zadań.

Pełne wyniki znajdują się na stronie Konkursu.

Zawody odbyły się w dniach 6-7 listopada. Konkurs jest organizowany na wzór światowych mistrzostw International Collegiate Programming Contest i jest oficjalnie częścią europejskich zawodów ICPC. AMPPZ odbywają się od 1996 roku, a tegorocznym gospodarzem zawodów był Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Jagiellońskie Warsztaty Olimpijskie - Informatyka
Sukcesy w konkursach NCN
Uroczyste wręczenie medalu Béli Szőkefalvi-Nagy za rok 2020 Profesorowi Franciszkowi Hugonowi Szafrańcowi
Adam Polak wyróżniony w konkursie o Nagrodę im. Witolda Lipskiego