HACKATHON Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, 8-9 grudnia na PGE Narodowym w Warszawie

Wypracowanie rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami – to temat przewodni Hackathonu+ organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w dniach 8-9 grudnia na PGE Narodowym w Warszawie. Plus w nazwie wydarzenia pochodzi od rządowego programu Dostępność Plus, który ma zadbać o potrzeby takich osób, a także ludzi starszych czy rodziców z małymi dziećmi. Program prowadzi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.


W Hackathonie+ mogą wziąć udział co najmniej cztero-, maksymalnie zaś siedmioosobowe zespoły. Wszyscy ich członkowie muszą mieć ukończone 18 lat. Do ich zadań będzie należało m.in. zaprojektowanie aplikacji ułatwiającej osobom z niepełnosprawnościami podróżowanie pociągiem (stworzenie mapy dostępności dworców) czy przygotowanie aplikacji informującej, które programy telewizyjne są dostępne (czyli np. wyświetlane z napisami). Zakres tematów będzie zależał też od kreatywności samych uczestników.


Co ważne, nagrodą za stworzenie najciekawszych rozwiązań jest nie tylko satysfakcja, lecz także 20 tys. zł. Tyle otrzyma zwycięski zespół, ale nagrodzone zostanie też miejsce drugie i trzecie – odpowiednio 12 tys. i 8 tys. zł. Pieniądze będą pochodziły z unijnego programu Polska Cyfrowa.

Rejestracja do 30 listopada 2018 r., dokładnie do godz. 12.00. Szczegóły na stronie wydarzenia.

 

Data opublikowania: 26.11.2018
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek