Edyta Garbarz - laureatka konkursu "Nowe Technologie dla Dziewczyn"

Edyta Garbarz, studentka II roku na kierunku informatyka analityczna na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ, została laureatką konkursu "Nowe Technologie dla Dziewczyn".

Konkurs ten to pionierski program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy już po raz czwarty zaoferowały maturzystkom
i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.

Konkurs stypendialny składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na napisaniu aplikacji. Drugim była rozmowa kwalifikacyjna, podczas której kandydatki dzieliły się wiedzą, jak również opowiadały o zainteresowaniach związanych z matematyką i nowymi technologiami. Oceniane były również osiągnięcia, doświadczenie i zaangażowanie w rozwój kariery.
W przypadku naszej Laureatki niebagatelne znaczenie miał finał LXVIII Olimpiady Matematycznej, wakacyjny staż w firmie Google w zespole Google Kubernetes Engine SRE oraz prowadzenie w ramach wolontariatu warsztatów przygotowujących do konkursów matematycznych.
Prywatnie Edyta Garbarz interesuje się literaturą i trenuje gimnastykę akrobatyczną.

Uroczystość wręczenia stypendiów w czwartej edycji programu "Nowe Technologie dla Dziewczyn" odbyła się 4 października br. w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku.

 

Data opublikowania: 05.10.2018
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek