Deszcz sukcesów spadł na uczniów objętych naszym programem tutoringu
W roku bieżącym uczniowie, którzy brali udział w naszym programie tutoringu odnieśli sukcesy na bardzo wielu polach:
I. Stypendium UJ (przyznano ogółem siedem stypendiów całym UJ) otrzymali: Juliusz Banecki, Łukasz Orski, Radosław Żak
II. Sumarycznie wśród tutorowanych znalazło się aż 14 laureatów i 7 finalistów OM, 4 laureatów i finalista OI, laureatka OLM, w tym aż 4 uczestników Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej (IMO), 3 uczestników Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej (MEMO), 2 uczestników Zawodów Matematycznych Państw Bałtyckich (BW) oraz 2 reprezentantów w Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej (BOI; już się odbyła, zdobyli złoto i brąz).
Olimpiada Matematyczna – laureaci:
I nagroda: Juliusz Banecki (IMO), Radosław Żak (IMO)
II nagroda: Paweł Gadziński (IMO), Kosma Kasprzak (MEMO), Łukasz Orski (IMO), Piotr Kuc (MEMO)
III nagroda: Bartłomiej Bychawski (MEMO)
IV nagroda: Kacper Paciorek (BW), Julia Filip, Mateusz Gabzdyl, Michał Lipiec, Michał Mańka (BW), Mateusz Rajs, Bartosz Głowacki
Olimpiada Matematyczna – finaliści:
Maria Drążkiewicz, Krzysztof Nawrocki, Filip Nogaj, Gabriela Pietras (EGMO), Jakub Wąs, Marcin Wykpis, Piotr Zug
Olimpiada Informatyczna – laureaci:
Paweł Gadziński, Łukasz Orski (BOI – brązowy medal), Kacper Paciorek (BOI – złoty medal)
Olimpiada Informatyczna – finalista:
Filip Nogaj
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej – laureatka:
Julia Filip
III. Ponadto uczniowie odnieśli duże sukcesy w zawodach drużynowych Naboj i Jagiellońskim Turnieju Matematycznym oraz w XLIII Konkursie Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego.
Náboj (miejsce w Europie – seniorzy na 547 drużyn, juniorzy na 591 drużyn):
I miejsce: Kosma Kasprzak, Kacper Paciorek, Radosław Żak
II miejsce: Mateusz Gabzdyl, Paweł Gadziński
IV miejsce: Bartłomiej Bychawski, Łukasz Orski
V miejsce (juniorzy): Michał Lipiec
XII miejsce (juniorzy): Gabriela Pietras
XVI miejsce (juniorzy): Jan Radomiński-Lasek
XVIII miejsce: Julia Filip, Stanisław Majchrzak, Jakub Wąs
XIX miejsce: Mateusz Rajs
XXV miejsce: Maria Drążkiewicz, Filip Nogaj
XXVIII miejsce: Michał Sajkowski
XXXV miejsce: Michał Mańka, Marcin Wykpis
XXXVII miejsce: Bartosz Głowacki
XXXIX: Krzysztof Nawrocki, Adam Socha
Jagielloński Turniej Matematyczny – laureaci (w nawiasie miejsca):
Łukasz Orski (3), Bartłomiej Bychawski (4), Radosław Żak (5), Bartosz Głowacki (7), Kosma Kasprzak (13), Michał Mańka (18), Mateusz Gabzdyl (22), Marcin Wykpis (41)
• Bartłomiej Bychawski, praca Szczególne podgrupy skończonego indeksu w grupie warkoczy B_3,
• Stanisław Majchrzak, praca Okręgi i biegunowe wokół stożkowych,
• Łukasz Orski, praca Własności homotopijne przestrzeni odwzorowań surjektywnych,
• Radosław Żak, praca Podciągi.
Tutorowanym gratulujemy i wyrażamy nadzieję, że spotkamy się na naszym wydziale w przyszłości (w niektórych przypadkach już w październiku), opiekunom zaś (kol. kol. Andrzejowi Czarneckiemu, Sławomirowi Dinewowi, Grzegorzowi Kapustce, Tomaszowi Kobosowi, Łukaszowi Kosińskiemu, Tomaszowi Kowalczykowi, Marcinowi Kulczyckiemu, Dominikowi Kwietniakowi i Patrykowi Pagaczowi) bardzo dziękujemy za ich wkład w matematyczną edukację podopiecznych.
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek