Sukcesy naszych studentów w Konkursie Putnama

Wielki sukces odnieśli studenci naszego wydziału w europejskim wariancie amerykańskiego Konkursu Putnama. Zawody odbyły się 8 grudnia 2019 i wzięło w nich udział 216 uczestników (w tym 16 z UJ), z czołowych uczelni Armenii, Czech, Estonii, Polski, Rosji, Słowacji, Turkmenistanu i Ukrainy.

Nagrody wywalczyli następujący nasi zawodnicy (w nawiasie rok studiów i miejsce):

·         Grand Prize: Jan Fornal (I rok, 4 m.)

·        First Prize: Vladyslav Zveryk (I rok, 9 m.), Radomił Baran (II rok, 13 m.), Konrad Deka (V rok, 17 m.), Maciej Dziuba (I rok, 28 m.), Filip Gawron (II rok, 29 m.)

·         Second Prize: Azur Donlagić (II rok, 62 m.)

·        Third Prize: Anatoli Shatsila (II rok, 81 m.), Marcin Briański (V rok, 85 m.), Daniel Homza (I rok, 92 m.), Krzysztof Tomala (II rok, 102 m.), Nikolai Sheshko (III rok, 109 m.)

Ponadto trójka naszych studentów otrzymała Honorable Mention.

Przypominamy, że p. Fornal jest stypendystą Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Stypendium rektora dla najlepszych studentów; pp. Donlagić, Homza, Shatsila, Sheshko i Zveryk stypendystami Stypendium Mertensa, zaś pp. Baran, Dziuba, Fornal i Gawron stypendystami Dziekańskiego Funduszu dla Olimpijczyków.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Data opublikowania: 06.04.2020