Sukces studentów z naszego wydziału w International Mathematics Competition for University Student

W dniach 28 lipca - 3 sierpnia odbył się konkurs IMC (International Mathematics Competition for University Students) organizowany przez University College London oraz American University in Bulgaria. Była to dwudziesta szósta edycja tego konkursu. IMC jest powszechnie uważany za najbardziej prestiżowy międzynarodowy matematyczny konkurs studencki.

W konkursie wzięło udział łącznie 360 uczestników z całego świata, w tym pięciosobowa reprezentacja UJ. Konrad Deka zdobył ósmą lokatę i złoty medal, Azur Đonlagić 84-89 lokatę i także złoty medal, Anatoli Shatsila 160-171 lokatę i srebrny medal, natomiast Nikolay Sheshko i Radek Kusek lokaty 193-206 oraz 229-237 i brązowe medale. Drużynowo Uniwersytet Jagielloński zdobył w klasyfikacji drużynowej siedemnaste miejsce na 78 reprezentacji.

Czołówka była bardzo wyrównana. Pierwszych pięć miejsc i nagrody Grand First Prize zdobyli reprezentanci Uniwersytetu w Getyndze, Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego, Narodowej Drużyny Izraela, Wyższej Szkoły Ekonomii w Moskwie oraz Uniwersytetu w Odessie. W punktacji drużynowej zwyciężyła zdecydowanie Narodowa Drużyna Izraela przed Uniwersytetem w Bonn, Wyższą Szkołą Ekonomii w Moskwie, Uniwersytetem Cambridge oraz Petersburskim Uniwersytetem Państwowym.

Więcej informacji o konkursie, w tym pełne wyniki oraz treści i rozwiązania zadań, można znaleźć na stronie konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

Data opublikowania: 09.08.2019
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek