Sukces licealistów objętych tutoringiem i naszych stypendystów

Duży sukces odniosła reprezentacja Polski na zakończonej w Bath (Wielka Brytania) 60 Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (IMO), zajmując podobnie jak w zeszłym roku miejsce w pierwszej dziesiątce wśród przeszło stu krajów (trzecie w Europie, pierwsze w Unii Europejskiej).

W sześcioosobowej ekipie polskiej była aż czwórka uczniów objętych przez nasz wydział w bieżącym roku tutoringiem dla najlepszych licealistów: zdobywca złotego medalu - Jan Fornal (Rzeszów, tutor: Sławomir Dinew), a także srebrni medaliści - Radosław Żak (Kraków, opiekun: Grzegorz Kapustka) i Kamil Galewski (Piotrków Trybunalski, opiekun Łukasz Kosiński) oraz brązowy medalista Tomasz Ślusarczyk (Kraków, opiekun Grzegorz Kapustka). Jan Fornal i Kamil Galewski otrzymali Stypendia z Dziekańskiego Funduszu dla Olimpijczyków i będą w przyszłym roku studiować na naszym wydziale.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje wynik Jana Fornala, który jako jeden z sześciu uczestników zdobył maksimum punktów.

Także pozostałych dwoje uczestników polskiej ekipy Juliusz Banecki (Gdynia) i Justyna Jaworska (Szczecin) było naszymi gośćmi w czasie obozu przygotowawczego przed IMO w maju br., który odbył się na naszym Wydziale.

Trzech innych uczestników IMO jest stypendystami tegorocznej edycji Stypendium Mertensa: Vladyslav Zveryk i Aliaksandra Novik byli najlepsi w ekipie Białorusi zdobywając srebrne medale, a Marin Varivoda startujący w ekipie Chorwacji, który jest już dwukrotnym medalistą IMO, tym razem zasłużył na wyróżnienie. Rozpoczynają oni u nas studia matematyczne od października.

Wszystkim gratulujemy!

 

zdjęcie: TVP Info                                                                                   zdjęcie: Gazeta Wyborcza

Data opublikowania: 23.07.2019
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek