czerwiec 2022

Miejsce: online
Witryna internetowa wydarzenia: https://im.uj.edu.pl/du/warsztaty
Warsztaty dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie z cyklu warsztatów dla nauczycieli. Obowiązuje rejestracja, link do której znajduje się na stronie wydarzenia. Warsztaty będą mieć formę stacjonarną i odbędą się w budynku naszego wydziału.

Rejestracja na Warsztaty dla nauczycieli 9 czerwca 2022 jest możliwa za pośrednictwem formularza, do którego link umieszczony jest poniżej, będzie otwarta do 6 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc.

Formularz rejestracji

Program spotkania

12:00 - Rozpoczęcie warsztatów

Prowadzący: dr Jerzy Szczepański, prof. UJ
Tytuł: Liczby zespolone w matematyce elementarnej
Opis: Przedstawimy kilka zastosowań liczb zespolonych w zagadnieniach arytmetyki, geometrii i algebry.

13:45-14:15 - przerwa

Prowadzący: mgr Piotr Pikul
Tytuł: Optymalne rozjazdy tramwajowe
Opis: Pochylimy się nad zagadnieniem minimalizacji liczby zwrotnic potrzebnych do budowy rozjazdu pozwalającego na prowadzenie ruchu we wszystkich relacjach pomiędzy n kierunkami. Już najprostsze fakty z teorii grafów pozwalają udowodnić niektóre oszacowania. W dodatku kształt "matematycznie optymalnych" rozjazdów okazuje się nieco zaskakujący w porównaniu z istniejącą w rzeczywistości infrastrukturą torową.

15:45 - zakończenie warsztatów

Wszystkie zajęcia odbędą się w sali 1016.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z dr. Tomaszem Kobosem, który zajmuje się koordynacją warsztatów.