Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20211020

Jagielloński Turniej Matematyczny - I etap

Data: 20.10.2021 - 20.11.2021
Miejsce: online
Organizator: Wydział Matematyki i Informatyki
Jagielloński Turniej Matematyczny - I etap

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym etapie Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Pierwszy etap ma formę konkursu elektronicznego, a na rozwiązanie zadań uczestnicy mają miesiąc.

Turniej podzielony jest na trzy etapy: dwa elektroniczne i jeden stacjonarny. w pierwszym każdy uczeń zmierzy się z zadaniami na stronie internetowej. Najlepsi uczestnicy pierwszego etapu zostaną zakwalifikowani do drugiego, w którym będą mieli kilka godzin na rozwiązanie prostszych zadań. Odpowiedzi powinni zapisać w formularzu dostępnym na stronie Turnieju po zalogowaniu się. Osoby z najlepszym wynikiem zaprosimy do Krakowa, gdzie odbędzie się dwudniowy finał. Pierwszego dnia finaliści rozwiążą dwa testy, które wyłonią zwycięzców, a drugiego będą mieli okazję poznać współuczestników podczas rozrywkowych mini-zawodów matematycznych.

Do udziału w Turnieju serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich. w konkursie mogą brać udział również szczególnie uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych, jednak decydują się oni wtedy na konkurowanie ze starszymi, bez przywilejów ze względu na wiek.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron