20211106

Data: 06.11.2021 - 07.11.2021
Miejsce: Wydział Matematyki i Informatyki UJ
Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym 2021

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym 2021 odbędą się w dniach 6-7 listopada na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ) to zawody programistyczne organizowane dla studentów polskich szkół wyższych. Konkurs jest organizowany na wzór światowych mistrzostw International Collegiate Programming Contest, i jest oficjalnie częścią europejskich zawodów ICPC. AMPPZ odbywają się od 1996 roku, tegorocznym gospodarzem zawodów jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

W zawodach biorą udział 3-osobowe zespoły studentów, mające do dyspozycji jeden komputer. Celem jest rozwiązanie jak najwięcej spośród dostarczonych przez organizatorów zadań algorytmiczno-programistycznych. Szczegółowy regulamin i ustalenia techniczne znajdują się poniżej, a także pod tym adresem.

Więcej informacji na stronie zawodów.