Skip banner

Pierwsza edycja Olimpiady Sztucznej Inteligencji - wykład przygotowujący

Дата: 06.05.2024
Время начала: 17:00
Место: hybrydowo - również aula 0004 w siedzibie Wydziału przy ul. Łojasiewicza 6
Pierwsza edycja Olimpiady Sztucznej Inteligencji - wykład przygotowujący

Zapraszamy na wykład dr. Kamila Książka pt. "Wizja komputerowa", który odbędzie się w ramach przygotowań do pierwszej edycji Olimpiady Sztucznej Inteligencji. Wykład odbędzie się hybrydowo, uczniów z Krakowa zapraszamy do auli 0004 na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ. Link do spotkania: https://meet.google.com/kti-iizd-ywo

Dzięki staraniom między innymi naszych pracowników: dr Joanny Świebockiej-Więk, dr. Lecha Duraja oraz dr. Kamila Książka 22.04 wystartowała pierwsza edycja Olimpiady Sztucznej Inteligencji. Inicjatywa jest wynikiem szeroko zakrojonej współpracy czterech polskich uczelni: Uniwersytetu Jagiellońskiego (Wydział Matematyki i Informatyki UJ), Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem olimpiady jest wyłonienie 4-osobowego zespołu reprezentującego Polskę na arenie Międzynarodowej Olimpiady Sztucznej Inteligencji dla uczniów szkół średnich (IOAI), która  odbędzie się w Burgas (Bułgaria) w dniach 9-15. sierpnia br.
Wszystkich uczniów szkół średnich, a szczególnie naszych potencjalnych przyszłych studentów zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Pierwszy z serii zaplanowanych wykładów w ramach Olimpiady Sztucznej Inteligencji pt. "Wstęp do uczenia maszynowego" poprowadził dr Marek Adamczyk z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejne wykłady odbędą się w następujących terminach:

- 10.05.2024, godzi. 17:00
Przetwarzanie języka naturalnego, Witold Drzewakowski (Uniwersytet Warszawski) Wykład odbędzie się hybrydowo.
 - 13.05.2024, godzi. 17:00
Intepretowalność, Paulina Tomaszewska (Politechnika Warszawska).
Wykład odbędzie się zdalnie.
- Specjalny wykład gościnny:
16.05.2024, godzi. 17:00
Model ensembling - motywacja, metody i rola różnorodności, Paweł Godula (Deepsense.ai)