Prof. Stanisław Migórski wśród najczęściej cytowanych naukowców na świecie

Kilkudziesięciu badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazło się na liście TOP 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie. Ranking - opracowywany przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i przedsiębiorstwem SciTech Strategies - ocenia dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Uwzględnia on kryteria takie jak: indeks Hirscha, liczbę cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor, miejsce i rolę na liście autorów (pierwsze, ostatnie miejsce). Zestawienie objęło prawie 160 tys. specjalistów, w tym 726 naukowców reprezentujących Polskę, z 22 dyscyplin podzielonych na 176 bardziej szczegółowych dziedzin. Miło nam poinformować, że wśród nich znalazł się prof. Stanisław Migórski z Katedry Teorii Optymalizacji i Sterowania naszego Wydziału.

Serdecznie gratulujemy!

Data opublikowania: 03.12.2020