Olimpijskie sukcesy uczniów objętych tutoringiem naszego Wydziału

W ubiegły piątek zakończył się rok szkolny 2019/20. Z uwagi na pandemię był to rok bardzo wyjątkowy, w szczególności nie odbyły się żadne finały olimpiad przedmiotowych. Niemniej, miło nam poinformować o olimpijskich sukcesach uczniów objętych programem indywidualnej opieki Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.

Olimpiada Matematyczna postanowiła przyznać wyróżnienia odpowiadające tytułom laureata w poprzednich latach. Wśród osób wyróżnionych znalazło się aż 16 uczniów objętych naszą opieką: Juliusz Banecki (opiekun: Tomasz Kowalczyk), Dominik Bysiewicz (Łukasz Kosiński), Julia Filip (Tomasz Kobos), Paweł Gadziński (Patryk Pagacz), Daniel Goc (Grzegorz Kapustka),  Mieszko Grodzicki (Sławomir Dinew), Justyna Jaworska (Andrzej Grzesik), Gabriel Kiciński (Andrzej Czarnecki), Filip Konieczny (Tomasz Kobos), Aleksandra Kowalska (Sławomir Dinew), Piotr Kubaty (Grzegorz Kapustka), Rafał Pyzik (Tomasz Kobos), Sebastian Spyrzewski (Łukasz Kosiński), Adam Szeruda (Patryk Pagacz), Tomasz Ślusarczyk (Grzegorz Kapustka) i Radosław Żak (Grzegorz Kapustka).

Ponadto, w dniach 21-23 maja oraz 22 czerwca przeprowadzono zawody matematyczne, nad organizacją których czuwał Dominik Burek, przedstawiciel naszego WydziałuW ich wyniku wyłoniono reprezentacje Polski na zawody międzynarodowe. W gronie tych osób również znaleźli się uczniowie objęci tutoringiem a składy na poszczególne zawody przedstawiają się następująco:

61. Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna (Petersburg, Rosja; zawody online)

• Juliusz Banecki
  • Kosma Kasprzak
  • Aleksandra Kowalska
  • Piotr Kubaty
  • Łukasz Orski
  • Radosław Żak
  • zawodnicy rezerwowi: Iwo Pilecki-Silva, Rafał Pyzik

14. Środkowoeuropejska Olimpiada Matematyczna (online)

• Antoni Buraczewski
  • Adam Dankowiakowski
  • Paweł Gadziński
  • Korneliusz Obarski
  • Mateusz Scharmach
  • Marek Zbysiński
  • zawodnicy rezerwowi: Julia Filip, Michał Mańka, Paweł Pielasa

Baltic Way 2020 (Reykjavik, Islandia):

• Piotr Blinowski
  • Bartosz Chomiński
  • Piotr Łaba
  • Kacper Paciorek
  • Piotr Zug
  • zawodnicy rezerwowi: Julia Filip, Michał Mańka, Paweł Pielasa

10. Europejska Olimpiada Matematyczna Dziewcząt 2021 (Kutaisi, Gruzja):

• Alicja Abramczuk
  • Julia Filip
  • Justyna Palikowska
  • Gabriela Pietras

Uczniom oraz ich Opiekunom serdecznie gratulujemy!

Delegacja na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną zostanie wyłoniona dopiero w sierpniu na podstawie dogrywki, na którą zostali zaproszeni najlepsi uczestnicy Olimpiady Informatycznej. W tym gronie znalazła się trójka uczniów objętych naszą opieką: Mieszko Grodzicki, Daniel Goc i Justyna Jaworska. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!

Data opublikowania: 29.06.2020
Osoba publikująca: Agnieszka Dudek