Wysokie miejsce matematyki na UJ w "rankingu szanghajskim"

W najnowszym rankingu szanghajskim matematyka na naszym Wydziale pozostaje na wysokiej pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ukazał się właśnie najnowszy Global Ranking of Academic Subjects (tzw. przedmiotowy ranking shanghajski). W dyscyplinie matematyka utrzymaliśmy wysoką pozycję sprzed roku (151-200). Jest to najwyższa pozycja jaką osiągnęła w tym rankingu w bieżącym roku dyscyplina naukowa na UJ i jedna z najwyższych w Polsce w ogóle. W Europie Środkowo-Wschodniej wyprzedza nas w matematyce tylko UW (101-150), a dorównuje nam Uniwersytet w Lublanie.
Uniwersytet Jagielloński czołowym europejskim centrum studiów dla uczestników olimpiad międzynarodowych z nauk matematycznych

Finały Ukraińskich Olimpiad Informatycznych

V Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji