Tomasz Kobos zwycięzcą Biegu 7 Dolin 100 km

9 września odbył się 14. Bieg 7 Dolin. Na starcie stanęło 466 biegaczy, lecz tylko niecała połowa z nich dotarła do mety. Tomasz Kobos z czasem 9 godzin 26 minut i 8 sekund wygrał nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale w całej stawce.

Bieg 7 Dolin należy do najbardziej wymagających ultramaratonów. Trasa wyznaczona została w 2010 roku i wiedzie jako pętla przez beskid sudecki. Początkowo start i meta znajdowały się w Krynicy Górskiej, ale w 2021 roku impreza przeniesiona została do Piwnicznej-Zdroju. Przewyższenie trasy wynosi około 3,765 metrów.

Udział dr. Kobosa miał, szczególnie w początkowej fazie, dość dramatyczny przebieg. Awaria czołówki uniemożliwiła mu bieg własnym tempem. Jednak udało mu się pokonać chwile zwątpienia i ostatecznie dobiec do mety ze znakomitym czasem. Serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy jednocześnie do obejrzenia materiału wideo pochodzącego ze strony organizatorów.

Zobacz video galerię

Tomasz Kobos, zwycięzca Biegu 7 Dolin na 100 km

Adam Kanigowski laureatem Nagrody European Mathematical Society

Wykład profesora László Lovásza