Sukces naszej drużyny w Dhace

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęła 16. miejsce w światowych finałach Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC), które odbyły się 10 listopada 2022 w Dhace (Bangladesz).

Reprezentację tworzą studenci informatyki analitycznej: Grzegorz Gawryał, Jacek Salata i Krzysztof Ziobro.
W finałach startowały 132 drużyny wyłonione spośród ponad 3000 startujących w eliminacjach uniwersytetów. Można więc śmiało powiedzieć, że reprezentacja naszej Uczelni jest wśród 0.05% najlepszych programistów na świecie. Bardzo niewiele dzieliło też naszą drużynę od medalu - na zawodach programistycznych przyznaje się ich 12 (4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe).
Oficjalne wyniki zawodów można znaleźć pod tym adresem. Zwyciężyła drużyna Massachusetts Institute of Technology, wyprzedzając uniwersytety w Pekinie, Tokio i Seulu. Oprócz Uniwersytetu Jagiellońskiego, w finałach startowały jeszcze dwie polskie drużyny - Uniwersytet Wrocławski uplasował się na 16. miejscu ex aequo z Jagiellońskim, zaś Uniwersytet Warszawski zdobył 8. lokatę i srebrny medal.
A już za dwa tygodnie w Ljubljanie (Słowenia) odbędą się Mistrzostwa Centralnej Europy - eliminacje do Finałów 2023. Prosimy o trzymanie kciuków za nasze zespoły!

[Lech Duraj]

Posiedzenie Zarządu Oddziału Krakowskiego PTM
Projekt programu Horyzont Europa na naszym Wydziale
Kolejne wyróżnienia badań na Wydziale