Jagiellońskie Warsztaty Olimpijskie - archiwum

Od roku akademickiego 2017/18 WMiI UJ będzie organizował warsztaty olimpijskie dla uczniów z Polski południowej chcących przygotować się do olimpiad informatycznej i matematycznej. Sześciogodzinne spotkania będą się odbywać raz w miesiącu przez osiem miesięcy w roku i obejmować zajęcia z matematyki i informatyki. Program ten stanowić będzie kontynuację ścieżek „olimpijskiej” i „ekstraligi” na Dniu Wydziału 2017.

 

Kontakt:

Lech Duraj                           nazwisko[at]tcs.uj.edu.pl

Anna Pelczar-Barwacz           imię.nazwisko[at]im.uj.edu.pl

Michał Świętek                      imię.nazwisko[at]uj.edu.pl

Informujemy, iż nabór na tegoroczne warsztaty jest już zakończony.

 

I edycja Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich wystartowała w sobotę 4 listopada. Zebranych przywitał Dziekan Wydziału, prof. Włodzimierz Zwonek oraz dr hab. Wojciech Słomczyński. Po spotkaniu inauguracyjnym rozpoczęły się zajęcia. W I. edycji warsztatów uczestniczą uczniowie z kilkunastu szkół z Polski południowej (Dębica, Katowice, Kraków, Końskie, Krosno, Myślenice, Opole, Piotrków Trybunalski, Połaniec, Ropczyce, Rzeszów, Tarnów).

 

Sukcesy uczestników Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich oraz uczniów objętych programem tutoringu

Miło nam poinformować, że uczestnicy naszych warsztatów oraz uczniowie objęci tutoringiem odnieśli sukces w prestiżowych zawodach matematycznych w Rumunii - Romanian Masters of Mathematics 2018, w których brały udział najmocniejsze państwowe reprezentacje uczniów szkół średnich z całego świata. Jan Fornal z Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie zdobył złoty medal, Mariusz Trela (V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie) - medal srebrny, Radomił Baran z Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie - brązowy medal, Maciej Dziuba (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich) otrzymał wzmiankę zaszczytną.

A oto, co o nagrodzie mówią sami zwycięzcy oraz wychowawca matematycznych talentów, dr Mariusz Kraus - zapraszamy do lektury artykułu Matematycy na medal!

Punktację wszystkich uczestników znaleźć można na stronie zawodów.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć!

Prowadzący zajęcia

Zajęcia informatyczne prowadzą dr Lech Duraj i mgr Adam Polak wraz z ekipą studentów informatyki analitycznej naszego wydziału w składzie: Katarzyna Bułat, Rafał Byczek, Vladyslav Hlembotskyi, Kamil Rajtar oraz Mateusz Tokarz.

Warsztaty matematyczne prowadzą pracownicy Instytutu Matematyki oraz doktoranci i studenci matematyki na naszym wydziale, wśród nich wielu finalistów olimpiady matematycznej. Dotychczas z uczestnikami warsztatów spotkali się dr Jakub Byszewski, dr hab. Sławomir Dinew, dr hab. Grzegorz Kapustka, dr Marcin Kulczycki, Marcel Mroczek, dr Patryk Pagacz oraz dr Leszek Pieniążek. Kolejne warsztaty prowadzić będą m.in. mgr Dominik Burek, dr hab. Dominik Kwietniak, ngr Martha Łącka, dr Tomasz Kobos i dr hab. Maciej Ulas.

Terminarz spotkań

4.11.2017
2.12.2017
13.01.2018
3.03.2018
7.04.2018
28.04.2018
26.05.2018
16.06.2018

 

 

Zakończenie pierwszej edycji projektu

Pierwsza edycja Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich dobiegła końca. Z wielką radością przyjęliśmy podziękowania płynące ze szkół uczestniczących w projektach - zarówno JWO jak i tutoringu - a skierowane do osób, dzięki którym inicjatywy te powstały i doczekały się realizacji:

 

II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa Kuli w Rzeszowie

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie

 

My również dziękujemy nauczycielom i uczniom za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach, już wyczekując rozpoczęcia drugiej edycji spotkań...