Dr Adam Polak laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego

15.11.2023
Dr Adam Polak został laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego, która przyznawana jest od 2005 roku młodym polskim naukowcom (poniżej 30 roku życia) za dorobek w zakresie informatyki i jej zastosowań.
Diamentowa Kreda 2023

02.11.2023
Już po raz piąty w plebiscycie Diamentowa Kreda wybrano Dydaktyków, którzy cieszą się największym uznaniem wśród studentów naszego Wydziału. Ogłoszenie wyników i wręczenie Laureatom statuetek odbyło się podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 5 października br.
Wysokie miejsce matematyki na UJ w "rankingu szanghajskim"

02.11.2023
W najnowszym rankingu szanghajskim matematyka na naszym Wydziale pozostaje na wysokiej pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej.
Wydział Matematyki i Informatyki UJ ma dwadzieścia lat

09.10.2023
Jako że zarówno nasza uczelnia, jak i nasze miasto, jak wypominał nam niegdyś kpiarsko Boy, kochają się w jubileuszach, również Wydział Matematyki i Informatyki UJ w skromnym zakresie postanowił dodać swoje trzy grosze do tej starej tradycji. Pod koniec września 2023 roku miała mianowicie miejsce w siedzibie wydziału kulminacja obchodów jego dwudziestolecia, trwających od początku roku i gęsto wypełnionych różnorodnymi wydarzeniami.
Miasta zarządzane przez AI - fikcja czy rzeczywistość?

19.09.2023
Co potrzebne jest do zbudowania systemu transportowego miasta? Czy opłaca się oddać zarządzanie miastem w „ręce” sztucznej inteligencji? Co ma wspólnego teoria gier ze sterowaniem miastem? Jak taksówkarze z Waszyngtonu przechytrzyli sztuczną inteligencję? O tym, jak może wyglądać życie w miastach zarządzanych przez sztuczną inteligencję rozmawiają dr hab. inż. Rafał Kucharski oraz doktorant Witold Wydmański z z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.