Koło Matematyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Koło Matematyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego im. prof. Stanisława Zaremby jest organizacją studencką, mającą na celu zapewnienie entuzjastom matematyki możliwości spotykania się ze sobą i zgłębiania wspólnych zainteresowań. KMSuj daje swoim członkom niesamowite możliwości rozwoju zarówno naukowego, jak i społecznego.

Wyjeżdżamy na konferencje, organizujemy sesje referatowe, doradzamy sobie w problematycznych zagadnieniach, ale również jemy wspólnie posiłki, gramy wieczorami w planszówki, a w przerwach między zajęciami rozmawiamy na wszelakie tematy, siedząc godzinami na naszych trzech kołowych kanapach.
Co roku organizowane są wyjazdy naukowo-integracyjne, Quasinaria czy Szkoły Letnie i Zimowe. Przygotowujemy również takie wydarzenia jak Bal Andrzejkowy, Spotkanie z Ciekawym Człowiekiem czy Mikołajkowy Turniej Szachowy. Od września 1998 Koło organizuje warsztaty dla młodych matematyków, które z biegiem lat stawały się bardziej popularne i dzisiaj Międzynarodowe Warsztaty dla Młodych Matematyków przyciągają co roku studentów z całego świata. Z czasem rozpoczęto również organizację innego wydarzenia Ogólnopolskiej Sesji Studentów Matematyki, czyli przypadającej na grudzień konferencji matematycznej.

Zapraszamy, dołącz do nas!

Semestraton #SDG 2024 Challenge

Trwa nabór wniosków o stypendium socjalne na semestr letni roku akademickiego 2023/2024

Terminy składania wniosków o stypendium rektora oraz stypendium z Rektorskiego Funduszu Stypendialnego dla Olimpijczyków

Harmonogram naboru wniosków o stypendia na rok akademicki 2023/2024