Złoty i srebrny medal dla naszych drużyn w Akademickich Mistrzostwach Europy Centralnej w Programowaniu Zespołowym

25 i 26 września br. odbyły się na Politechnice Czeskiej w Pradze Akademickie Mistrzostwa Europy Centralnej w Programowaniu Zespołowym (za 2020 rok). Wśród 88 uczestniczących drużyn z siedmiu krajów (Austria, Chorwacja, Czechy, Polska, Słowacja, Słowenia i Węgry) znalazło się osiem trzyosobowych ekip z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zajęły one kolejno następujące miejsca:

2. Jagiellonian 3 (Krzysztof Ziobro, Jacek Salata, Grzegorz Gawryał) - złoty medal,

6. Jagiellonian 2 (Krzysztof Pióro, Krzysztof Potępa, Bartosz Podkanowicz) - srebrny medal,

10. Jagiellonian 4 (Rafał Pyzik, Justyna Jaworska, Jan Klimczak),

13. Jagiellonian 6 (Paweł Sankin, Andrei Mishchanka, Nazarii Denha),

15. Jagiellonian 5 (Hubert Zięba, Tomasz Mazur, Katzper Michno),

21. Jagiellonian 1 (Andrii Kuts, Andrii Orap, Maksym Zub),

31. Jagiellonian 7 (Łukasz Gniecki, Bartłomiej Wacławik, Tomasz Buczyński),

51. Jagiellonian 8 (Marcin Serwin, Wojciech Buczek, Artur Zubilewicz).

W zawodach zwyciężyła drużyna z Uniwersytetu Wrocławskiego, a w ogólnej klasyfikacji najlepiej wypadły ekipy z UJ, UW i UWr.

Zawody stanowiły jednocześnie eliminacje regionalne do 45th International Collegiate Programming Contest, (ICPC), które odbędą się w roku 2022: zakwalifikowała się do nich drużyna Jagiellonian 3. Opiekunem drużyn z UJ był dr Lech Duraj.

Drużyna Jagiellonian 2 walczyć będzie z kolei za kilka dni w Moskwie w finałach 44th ICPC za rok 2020 (awans do finałów wywalczyla sobie jesienią roku 2019).

Wszystkim drużynom, a zwłaszcza medalistom gratulujemy, a za uczestików finałów w Moskwie trzymamy mocno kciuki!

Diamentowa Kreda 2021
Sukces naszych studentów i tutorowanych uczniów w elitarnych zawodach matematycznych
Nagroda Premiera za rozprawę doktorską dla Anny Szczepanek
Aneta Kaczyńska laureatką programu "Nowe technologie dla dziewczyn" realizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę INTEL